12 marca 2020

Siła kobiecości | Her Story & Her Strength

Kilka dni temu obchodziłyśmy szczególny dla nas dzień, jakim jest Dzień Kobiet! Na swoim INSTAGRAMIE pisałam, kilka  przemyśleń dotyczących każdej z nas, co bardzo wam się spodobało, więc postanowiłam poszerzyć wpis z przekazem dla was. :) Każda z nas ma swoją własną historię - niezwykłą w swojej zwyczajności. Niestety do tej pory istnieje jeszcze przekonanie, iż kobieta nie powinna się realizować, spełniać marzeń, żyć według własnych zasad, a za to powinna poświęcać czas na bycie jedynie żoną i matką. Przez to wiele z nas zapomina ile jesteśmy warte i nie dostrzega jak jesteśmy silne.

Mamy tylko jedno życie i trzeba je wykorzystać jak najlepiej dla nas. Same też piszemy swoją historię i jak ona będzie wyglądać zależy od nas. Uważam, że warto, a nawet należy walczyć  o to, na czym nam zależy. Pamiętajmy, że my kobiety nie tylko mamy piękną twarz, czerwoną szminkę na ustach i pięknie ułożone włosy, to także siła naszego charakteru i stan umysłu oraz pewność siebie. Każda z nas posiada duszę, emocje, niepowtarzalną urodę i ciało, które ma wyrażać nasze wnętrze. Powinnyśmy realizować własne pasje i spełniać marzenia... żyć po swojemu, decydować o swoim losie, stylu życia i nie zwracać uwagi na czyjeś poglądy "bo tak nie wypada". Trzeba pokonać własne słabości i lęki, które mamy w sobie. W dzisiejszym świecie bardzo często przejmujemy się opinią innych i to blokuje nas w realizacji zamierzonych celów, spełniania marzeń.


Publikując tutaj te zdjęcia w bardzo skąpym body, właśnie to chcę Wam przekazać, że nie warto zważać na czyjeś poglądy - niektórych być może rażą one w oczy lub wzbudzą emocje i negatywny odbiór mojej osobowości, nie zrozumieją mojej formy przekazu w ten sposób. Nie obchodzi mnie to czy ktoś pomyśli, że jestem roznegliżowana. Chcę pokazać, że mam siłę i odwagę, aby żyć po swojemu. Nigdy nie wolno uzależniać życia od opinii innych, gdyż lepiej skupić się na własnym charakterze niż na własnej reputacji, ponieważ to jak odbierają nas inni, to już pojęcie względne. To jaka jestem wiedzą Ci co powinni, a zdanie reszty mnie zupełnie nie obchodzi, gdyż znam swoją wartość. Niegdyś przejmowałam się tym co o mnie mówią lub myślą, z biegiem czasu jednak przestałam zwracać na to uwagę - wiem kim jestem, a jestem silną i niezależną kobietą, wiem czego chcę od życia i powoli realizuję swoje wyznaczone cele. Jeśli ktoś mi czegoś zazdrości lub nie podoba się to co robię, niech mi w tym nie przeszkadza. Mam w sobie na tyle odwagi i siły, aby zostawić znajomości, które nie są dla mnie odpowiednie. Szkoda mi poświęcania czasu oraz starania się, aby dbać o dobre relacje z osobami dla których nic nie znaczę, a trzymają ze mną tylko dlatego, że mają ze mnie jakąś korzyść. Po cóż mam tkwić w niezdrowych przyjaźniach, gdzie ktoś sam nic nie robi z własnym życiem lub mu coś nie wychodzi, a mi mi czegoś zazdrości, rzuca przy tym fochy i wzbudza we mnie przy tym bezpodstawne poczucie winy oraz wbija szpilę za plecami. Doceniam tylko szczere i prawdziwe znajomości.

Czyjąś krytykę przyjmuję z godnością i pokorą. Nie przejmuję się tym czy zostanę tutaj obrzucona hejtem, to moje miejsce na wyrażanie siebie, a to jak zostanę odebrana, to już czyjaś subiektywna ocena. Nie należę też do osób, które się poddają, po każdej porażce nie usiądę i się rozpłaczę - dla mnie to wyciągnięcie wniosków do zrobienia czegoś lepiej, mądrzej, w tym tkwi moja wewnętrzna siła. Robię to co kocham i co sprawia mi satysfakcję i w sposób taki, aby nie krzywdzić przy tym innych. Kieruję się swoim mottem: "Każdy dzień jest tak ważny, jak ważny jest dla Ciebie. " Dla mnie jest ważny każdy dzień i poświęcam każdy moment na swój własny rozwój i dążenie do celu.

Każda z nas inaczej postrzega kobiecość i jej siłę. Nie powinnyśmy być do niczego zmuszane, do tego czego nie chcemy, a tym bardziej nie powinno się nam narzucać stylu życia – o tym musimy decydować same. Powinnyśmy czuć się wolne i niezależne. Kobieta jest szczęśliwa tylko wtedy, gdy czuje się spełniona zawodowo oraz jako matka, żona i gdy jest niezależna.
Moje życiowe wybory nie muszą być doskonałe w oczach innych ludzi czy najbliższych, wierzę że są właściwe, ponieważ są tylko moje. Podejmuję je przemyślanie i w zgodzie z samą sobą, wierząc, że zaprowadzą mnie tam, gdzie moje miejsce i gdzie tego chcę. Sama piszę swoją własną historię i kieruję się własnymi zasadami.
 • Nie boję się podążać własną drogą, ona jest tylko dla mnie i nikt nie musi jej rozumieć.
 • Nie boję się wyzwań i dlatego słowo "problem" zamieniam na słowo "wyzwanie".
 • Co o mnie myślą lub mówią, to nie moja sprawa, wiem kim jestem.
 • Wspieram, pomagam i daję siłę innym, a jeśli ktoś mnie za to nie docenia, trudno.
 • Robię to co kocham i co daje mi szczęście.
 • Dobrze traktuję innych, gdyż sama chce być dobrze traktowana i szanowana.

 Jaka jest Twoja historia - twoja linia życia? Czym jest dla Ciebie kobieca siła? 

49 komentarzy

 1. kibicuje Ci Aniu!
  wspaniała Jesteś!

  OdpowiedzUsuń
 2. Właściwa postawa. Grunt to robić swoje, po swojemu i cieszyć się tym. Do następnego...

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow! Jestem pod wrażeniem <3 Gratuluję odwagi, mnie na taki czyn jeszcze chyba by nie było stac :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem żoną i matką, ale nie taką typową Matka Polską, co niektórych oburza. Lubię się uczyć, rozwijam się zawodowo, muszę znaleźć czas na swoje pasje, na dbanie o siebie. To mnie uszczęśliwia. Nigdy nie chciałam realizować z siebie. Nie chce siebie zatracić dlatego pomiędzy domem i codziennymi obowiązkami chce znaleźć czas tylko dla siebie. 😉 Taki zdrowy egoizm. 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba pomyśleć także o sobie i własnych potrzebach. :)

   Usuń
 5. Trzeba żyć po swojemu, ale nie krzywdzić innych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam te perfumy i bardzo mi się one podobają.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio wyśmienicie dopieściłam się perfumami, ich kupno sprawiło mi wiele przyjemności, trzy nieco różne nuty, ale świetnie się skomponowały, na codzienność, do pracy i na wyjście. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo kobiece i idealne na wiele okazji. :)

   Usuń
  2. I tak również w zwykłym dniu, bez szczególnej okazji, na uśmiech. :)

   Usuń
 8. Odkąd pamiętam dookoła siebie miałam ludzi, którzy mnie wspierali i pokazywali mi moją wartość. I chociaż przez długi czas miałam problem, bo nie pasowałam do żadnej grupy i byłam samotna. Jednak to się zmieniło odkąd zdecydowałam, że będę żyć po swojemu i nikt nie będzie mi niczego narzucał. Jestem zadowolona z miejsca, w którym jestem dzisiaj - mogę rozwijać się naukowo, rozwijać swoje pasje (ostatnio poznałam akrobatykę i zakochałam się po uszy w tym sporcie), otaczają mnie wspaniali ludzie. Niczego nie robię na siłę, bo szkoda życia. Niczego nie chcę udowadniać, bo po co? Chcę się dzielić moimi zajawkami i radościami, może kogoś uda mi się tym zarazić? To moja historia, z której jestem zadowolona. I jestem też dumna z ciebie, że masz odwagę i siłę iść swoją drogą, bez względu na opinie innych ludzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję Olu za wspaniałe słowa i wsparcie. :):*

   Usuń
 9. Bardzo ważny wpis o tym, by doceniać siebie i iść do przodu i walczyć o marzenia, siebie :) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za opinię. Taki właśnie był zamysł w publikacji wpisu, aby przekazać to swoim czytelnikom. :)

   Usuń
 10. Piękna zmysłowa sesja, wygladasz zjawiskowo na tle tych pięknych wnętrz. Przesłanie fantastyczne, zyczę Ci, żebyś nigdy nie musiała naginać swojej niezalezności dla nikogo. Czasami życie się zaśmieje i wszystko pokomplikuje, może po to, żeby nas sprawdzić. Ale jeżeli wierzymy w siebie i mamy niezależnego ducha, to przeskoczymy wszystkie kłody. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest mi bardzo miło czytać taką opinię. :) Dziękuję za ciepłe słowa. :*

   Usuń
 11. Świetny post, a przy tym te zdjęcia są naprawdę magiczne i cudownie wykonane <3 Doskonała robota kochana :*

  OdpowiedzUsuń
 12. Dla mnie kobiecą siłą jest podnoszenie się po każdym upadku :)
  Każdy człowiek jest szczęśliwy tylko wtedy jak jest niezależny :)
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń 13. To prawda kobieta powinna sama decydować o sobie dlatego dziwi mnie,że są młode kobiety, które nie chcą "iść do przodu". Najbardziej denerwuje mnie może i żartobliwe powiedzenie 'moja kobieta', zawsze powtarzam moja to może być czapka a nie kobieta;) fotografie są piękne !  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo fajnie, że coraz więcej kobiet czuje swoją siłę i chce walczyć o siebie! Dla nas wspaniałe i dzielne kobiety, które spełniają swoje marzenia, dążą do realizacji planów, są niezwykle inspirujące! Wspaniałe dziewczyny są wokół nas i robią naprawdę świetne rzeczy i udowadniają, że można! <3

  OdpowiedzUsuń
 15. zupełnie się z Tobą zgadzam :) zdjęcia są piekne i Ty jesteś piękna. każda z nas jest piękna tylko niektóre jeszcze tego nie odkryły. Życzę Ci wszystkiego najlepszego <3

  OdpowiedzUsuń
 16. My kobiety jesteśmy silniejsze, niż się wydaje. Bardzo ciekawy wpis, wszystkiego dobrego

  OdpowiedzUsuń
 17. Przyjmuj krytykę, ale się nią nie przejmuj :) Każdy sam wie, co dla niego jest najlepsze.

  OdpowiedzUsuń
 18. Piękna sesja, najważniejsze, by nie oceniać wyborów innych kobiet, bycie matką na pełen etat nie musi wiązać się z brakiem samorealizacji, wręcz przeciwnie☺ Dobrze,ze w dzisiejszych czasach mamy wybor tego,czemu chcemy się poświęcić. Milego dnia☺

  OdpowiedzUsuń
 19. Zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Nie powinnyśmy słuchać opinii innych, bać się tego, co powiedzą ludzie. Należy robić swoje i nie odwracać się za siebie. Przecież nikt inny za nas tego nie przeżyje. Kiedyś bardzo obawiałam się tego, co powiedzą inni, jak zareagują. Obecnie mam to gdzieś. Staram się nie przejmować i robić to co chce ja, a nie nikt inny. Gorąco pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo ładne zdjęcia, odważne. Ale w końcu do odważnych świat należy. Trzeba przełamywać bariery i iść do przodu z podniesioną głową :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Święta prawda! 😍
  Ale z Ciebie kochana sex bomba!
  Buziaki 😘

  OdpowiedzUsuń
 22. Piękny i bardzo wartościowy tekst, a na zdjęciach wyszłaś rewelacyjnie. Wszystkie musimy pamiętać o tym, że w nas tkwi siła, i że mamy prawo realizować siebie i dążyć do szczęścia. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo odważne te Twoje zdjęcia:)

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardzo inspirujący artykuł i piękne zdjęcia :)
  Grunt to żyć w zgodzie ze sobą <3

  OdpowiedzUsuń
 25. To prawda, mamy tę moc. P.S Piękne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 26. Your photos are absolutely stunning dear!
  Jessica | notjessfashion.com

  OdpowiedzUsuń
 27. Piękne, zmysłowe zdjęcia, cudownie wyglądasz!
  Tak, w Polsce ciągle kobietom coś się próbuje narzucać, ile powinny mieć dzieci (a ktoś przecież może wcale nie chcieć), jak powinny żyć, jak się ubierać, itd. Ja już od dawna kieruję się zasadą 'żyj i daj żyć innym', czyli jeśli nikomu nie robię krzywdy moim postępowaniem, to uważam, że nikt nie ma prawa mnie krytykować.

  OdpowiedzUsuń
 28. Zawsze trzeba robić swoje ♡

  OdpowiedzUsuń
 29. Też uważam, że trzeba żyć w zgodzie z samą/ym sobą, tak jest najlepiej. No i oczywiście nie robić krzywdy nikomu. Powodzenia i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Przepiękne zdjęcia! Kobiece!

  OdpowiedzUsuń
 31. Ja uważam, że to myślenie się zmienia, zwłaszcza w naszej kulturze i młodsze pokolenia mają już trochę inne priorytety i sposób patrzenia na świat :)

  OdpowiedzUsuń
 32. Aniu, wspaniale napisane...jestem pod wrażeniem...i oczywiście zdjęcia piękne ... gratuluję 😘 i powiem Ci, że wpis mi osobiście też trochę pomógł 😊 pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń